مشاوره دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین و دیجیتال برندینگ

بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ و در کنار آن مشاوره دیجیتال مارکتینگ به مجموعه فعالیتهایی گفته میشود که طی آن محصول یا خدمات شما با تکنیکهای تجارت الکترونیک به مخاطبانتان در فضای وب معرفی می گردد. مشاوره بازاریابی دیجیتال یا همان مشاوره دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کند تا بتوانید تصمیمات بهتری را در زمینه دیجیتال برندینگ خود بگیرید و بهترین نتیجه را با مقرون بصرفه ترین فعالیت ها دریافت کنید.

معمولا فعالیتهای بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ می تواند هم راستا با تبلیغات فیزیکی انجام شود اما مسیر و نوع و محتوای آن می بایست مناسب برای فضای وب با هدف وب برندینگ یا برندینگ دیجیتال و مخاطبان آن باشد.

قبل از هر چیز، شما نیاز به یک پلن مارکتینگ یا “دیجیتال مارکتینگ پلن” که همان برنامه بازاریابی دیجیتال است دارید. یک مشاور دیجیتال مارکتینگ به شما در خصوص این موضوع اطلاعات کافی را می دهد. Digital Marketing Plan به شما کمک می کند تا برنامه های خود را در راستای اهداف خود بچینید به طوری که برنامه هر روز و هفته و ماه و سال خود را به طور کامل بدانید و جزئیات آن را برنامه ریزی کنید.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

مشاوره دیجیتال مارکتینگ با برنامه ریزی و تصمیم گیری در خصوص انجام امور بازاریابی در فضای مجازی آغاز می شود.

 

انواع فعالیتهای بازاریابی آنلاین و خدماتی که یک شرکت دیجیتال مارکتینگ میتواند ارائه دهد، به صورت زیر در 10 نوع خلاصه می شود :

1- بازاریابی موتورهای جستجو

موتورهای جستجو مانند قدیم فقط به بهینه سازی سایت بسنده نمی کنند و اکنون وقت آن است که محتوا را نیز بهبود داده و تکنیکهایی برای بازاریابی در موتورهای جستجو پیاده سازی کنیم. سئو، یکی از چندگانۀ بازاریابی موتورهای جستجو یا Search Engine Marketing است.

2- تبلیغات کلیکی (Pay per Click)

این نوع تبلیغات یکی از سریعترین و کم هزینه ترین راههای امن برای بازاریابی در فضای وب است. این راه تضمین شده است اما ماندگاری ندارد و به محض حذف این نوع از بازاریابی، جذب مخاطب به حالت معمول قبلی خود برمی گردد. این روش در کنار سایر روش ها مناسب است.

3- تبلیغات ایمیلی

این روش تبلیغاتی در صورتیکه هدفمند کار شود، روش تاثیرگذار و خوبی است اما استفاده زیاد از این روش عواقب خوبی را به دنبال نخواهد داشت و می بایست با دقت و ملاحظه زیادی ایمیل مارکتینگ را انجام داد. ضمن اینکه تارگت کردن مخاطب در این روش بسیار پر رنگ تر از سایر روش هاست و انتخاب اشتباه ممکن است هزینه بدون برگشتی را به دست شما بگذارد.

4 – ویدئو مارکتینگ

بازاریابی از طریق فیلمهای کوتاه یا تیزرهای تبلیغاتی چند ثانیه ای مدت کوتاهی است که مرسوم شده اما تاثیرگذاری آن بالاتر از سایر روشهای مارکتینگ رایج در دنیای وب است و بخصوص رفته رفته در وب فارسی جایگاه خود را باز می کند. ضمن اینکه ویدئو مارکتینگ در جا انداختن برند در فضای مجازی بسیار تاثیرگذار است.

5 – وبلاگ مرتبط با خدمات و محصولات

این یکی از روشهای قدیمی جذب مخاطب در وب است. در صورتیکه این روش به طور صحیح انجام شود، نتایج خوبی را خواهد داشت اما روی هم رفته امروز با توجه به کثرت دانش به اشتراک گذاشته شدۀ موازی (مطالب تکراری) در فضای وب، رفته رفته تاثیر این نوع بازاریابی کمرنگ می شود.

6 – ایجاد محتوا یا محتواسازی

یکی از جدیدترین روشهای تخصصی در تعامل با مخاطب ایجاد محتوای ترغیب کننده برای مخاطب است به طوریکه مخاطب با محصول یا خدمت شما درگیر شده و در نتیجه دریافت محتوای شما عملی را انجام دهد.

7 – بازاریابی شبکه های اجتماعی

چندین سال پیش، وقتی که شبکه‌های اجتماعی شروع به رشد کردند، شاید کسی گمان نمیکرد که بتوان استفاده های تبلیغاتی صرف از آنها داشت. اما امروز یکی از تکنیکهای بازاریابی، معطوف به شبکه های اجتماعی است و نمی توان از آنها صرفنظر نمود.

8 – شبکه سازی

این روش بازاریابی و تبلیغات از زمانهای قدیم وجود داشته است اما در فضای وب موضوع متفاوت است. اینکه بتوان با استفاده از ابزار شبکه های اجتماعی شبکه سازی کرد و در نهایت بازاریابی هدفمندی داشت خود نیاز به مهارت دارد.

9 – بازاریابی از طریق همکاری در فروش

همکاری در فروش یا همان Affiliate Marketing نوعی از بازاریابی است که در آن افراد خارج از مجموعه شما محصولات و خدمات شما را به فروش می رسانند و در ازای این فروش کسب درآمد می کنند. این کار در فضای آنلاین نیاز به ساز و کارهای مناسبی دارد تا بتوان همه چیز را مرقوم و ثبت داشت و همچنین اینکه فرد بتواند به شکل صحیح کار فروش را به انجام برساند خود نیاز به راهکارهای تخصصی دارد.

10 – برندسازی با استفاده از تجربه کاربری

در دل تمامی شیوه های بازاریابی، مقوله تجربه کاربری نهفته است و این در واقع نوعی زیرساخت برای تبلیغات در فضای مجازی محسوب می شود. اینکه بتوان با استفاده از ایجاد حس خوب در کاربر در تقابلش با کسب و کار آنلاین شما اقدام به فروش کرد، تکنیکهای مختلفی را میطلبد که نسبت به نوع هر کسب و کار متفاوت است و باید با تحقیق به آن رسید.

برای کسب خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین با من در ارتباط باشید

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

 

در رابطه با چگونگی تاثیرپذیری خلق ارزش ویژه برند و رفتار مصرف کنندگان در برابر برند از فعالیت های شبکه های اجتماعی شواهد اندکی در دسترس است.

در ادامه به بررسی ارتباط بین فعالیت های بازاریابی شبکه های اجتماعی و واکنش مشتریان که شامل ارجحیت برند، وفاداری و price premium می پردازیم.

نقش مشاوره شبکه های اجتماعی در توسعه برند

تکثیر شبکه های اجتماعی دورانی کاملا جدید را برای کمپانی ها و برندها، با تحت فشار گذاشتن آنها برای جستجوی راه هایی تعاملی جدید برای دستیابی به مشتری بیشتر و مشغول کردن آن، خلق کرده است. این کانال به سرعت در حال رشد بازاریابی، که اخیرا به بیشتر از 3/2 همه کاربران اینترنتی دست یافته است، فرصت های بی نظیری را برای برندسازی و موفقیت فراهم می کند. اگرچه شبکه های اجتماعی سود و منفعت و فرصت های جدیدی را برای مدیریت برند فراهم می کنند. یکی از چالش های مزمن،برخلاف بهره علمی در حال رشد، دشواری سنجش تاثیر فعالیت های بازاریابی شبکه های اجتماعی بر معیارهای موفقیت کلیدی برند می باشد.

برندهای لاکچری در شبکه های اجتماعی

برندهای لاکچری نه تنها به قطار شبکه های اجتماعی پیوستند بلکه نقش یک پیشگام را در این راه بازی کردند و از فیس بوک، توییتر، یوتیوب و اینستاگرام استفاده میکنند.

شبکه های اجتماعی، برای بازاریابان فرصت های قابل توجهی برای دستیابی به مصرف کنندگان در جوامع اجتماعی شان فراهم می کند و روابط شخصی بیشتری با آنها رقم می زند.شبکه های اجتماعی راه و روش ساخت محتوای برند، توزیع آن و مصرف کردن آن را تغییر داده اند و قدرت شکل دادن تصویر برند را از بازاریابان به ارتباطات آنلاین مصرف کنندگان و محتوای آن منتقل کردند. در بخش لاکچری، بنظر می رسد، شبکه های اجتماعی نقشی کلیدی را در موفقیت برند بازی می کنند.

در بخش لاکچری، بنظر می رسد، شبکه های اجتماعی نقشی کلیدی را در موفقیت برند بازی می کنند.برای مثال لویی ویتون ویدئوهایی از اجرای کت واک اش را روی پیج فیس بوک خود پست می کند و به همه طرفداران فرصتی برای لذت بردن از این شو را میدهد.بربری یک سایت خرید آنلاین برای مصرف کنندگان چینی راه اندازی کرد، یک سرویس 24 ساعته از طریق سیستم چت آنلاین را ارائه داد. این برند همچنین تعدادی حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی چینی مثل kaixinool و douban دارد.

تحقیقات نشان داده است که تلاش های بازاریابی در شبکه ها اجتماعی از سوی برندهای لاکچری تاثیر بسزایی بر واکنش مشتریان داشته است و می تواند از طریق ابزار هایی نظیر بازاریابی دهان  به دهان که به شکل نظرگذاشتن در چنین فضاهایی ظهور می‌کند، بر نگرش مثبت یا منفی آنها نسبت به برند اثر بگذارد و تبدیل به یک مزیت رقابتی یا بر عکس تحریب برند شود.
در مقالات آینده به بررسی دقیق تر نقش بازاریابی شبکه های اجتماعی بر واکنش مشتریان می پردازیم.

مترجم: نازگل انوری

 • دورهای طراحی زندگی

  برنامه تلنت‌می

  برنامه ای برای طراحی زندگی شغلی

 • کسب و کار اینترنتی

  کسب و کار اینترنتی

  اجرا، پیاده سازی و کسب درآمد

 • استارتاپ، کارآفرینی

  استارتاپ، کارآفرینی

  راه اندازی، شکل دهی، سرمایه گذاری

 • مشاوره، منتورینگ

  مشاوره، منتورینگ

  استارتاپ، کسب و کار دیجیتال، HR